Leírás
Ahol kistestvér érkezik, ott így vagy úgy, előbb vagy utóbb megjelenik a testvérek közötti féltékenység és rivalizálás is a család hétköznapjaiban.
A szülők általában készülnek rá lélekben, hogy ez bekövetkezik, ám a gyakorlatban sokszor az egész család türelmét és leleményességét próbára teszi a gyerekek folytonos civakodása.
De mit tehet egy kimerült édesanya, hogyan tompítsa a decibelt otthon, hogyan tegyen igazságot, és hogyan teremtsen békét csemetéi között? Állandó fejmosás helyett például beszélgethet velük metaforikusan, szuggesztív történeteken kereszül, azaz segítségül hívhatja a mesék gyengéden gyógyító erejét.
"A mesék szuggesztíven ható üzenetek, amikkel annyi, de annyi mindent “mondhatunk el” erőfeszítés és papolás nélkül, indirekten. Ez a két egyszerű történet a szinte minden testvéri kapcsolatra jellemző féltékenységet és rivalizálást hivatott “gyógyítani”, és nálunk anno nagyon sokat segítettek. Rendszeresen felolvastam én is a gyerekeimnek, és nem csak azért mert kérték, hanem mert utána mindig olyan jó anyának éreztem magam. Ez a két mese a szülői szempontból őrjítő tesós viselkedéseket olyan keretbe helyezi, ami megértést és megkönnyebbülést hoz a “mindig versengő” kicsinek, a “mindig féltékeny” nagynak és a “mindig mérges és bűntudatos” anyának, apának egyaránt. Ráadásul végtelen egyszerűséggel." Hodos Enikő (szerző)